Jak najlepiej spędzić czas z najbliższymi?

0
503

Jak najlepiej spędzić czas z najbliższymi

Czas czytania:
 ok. 4 min

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak i gdzie szukać atrakcyjnych ofert wakacyjnych i weekendowych?
  • Z jakich stron internetowych z tanimi lotami korzystać?
  • Na co uważać przy wyszukiwaniu ofert?
  • Jak podróżuje jeden z naszych pracowników?

Dobrze wiemy, jak popularne jest w ostatnich latach tanie podróżowanie i atrakcyjne wykorzystanie wolnych dni, długich weekendów czy też zaplanowanych urlopów.

Mam w życiu trzy pasje: podróżowanie po świecie, prowadzenie szkoleń, warsztatów, eventów oraz sesji coachingowych oraz fotografia. Z przyjemnością podzielę się z Wami jedną z nich – podróżowaniem po świecie korzystając z bardzo dobrych warunków i płacąc za to najniższą cenę. Mam nadzieję, że zarażę Was pomysłami na zwiedzanie świata po najniższych kosztach.

Od kilku lat przyjaciele oraz znajomi często dzwonią, piszą do mnie z prośbą o pomoc w zorganizowaniu ciekawego wyjazdu. Oczywiście ciekawy wyjazd to pojęcie względne i dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Wszystko zależy od kilku najważniejszych aspektów takich jak: na co się nastawiamy, z kim lecimy, gdzie lecimy, w jakich warunkach spędzamy czas w jakim terminie – od tego przede wszystkim zaczynamy.

Nie dalej jak wczoraj pomogłem znajomym zabukować wyjazd na Ferie zimowe do Kenii. Wszedłem na kilka podstawowych stron, z których korzystam szukając najatrakcyjniejszych cen biletów w danym terminie i zacząłem wybierać. Na liście atrakcyjnych wyjazdów pojawiła się m.in. Teheran, Dubaj, Kenia, Ateny czy Los Angeles wraz z Oceanią. Opcja do Kenii okazała się najkorzystniejsza ze względu na warunki pogodowe jakie panują w Polsce (jest zima, a tam ciepło). Koszt przelotu wraz z transferem i 12 dniowym pobytem  w hotelu to około 2300 PLN.

W tym roku miałem już przyjemność korzystania w wielu ciekawych okazji takich jak długi weekend majowy w Nowym Jorku i Waszyngtonie czy też długi weekend czerwcowy w Wenecji. Jednak na takie perełki trzeba polować i bukować od razu – do Nowego Jorku bilet kosztował w dwie strony 1145 PLN (czas na podjęcie decyzji zakupu był 15 minut) – inaczej bilety zostaną kupione przez innych – akcja reakcja!. Z góry zabukowałem jeszcze bilety dla znajomych z którymi potencjalnie polecimy, gdyż jak zadzwonią do mnie za 30 minut – biletów już dano nie będzie. Natomiast do Wenecji z Berlina polecieliśmy całą Rodziną w trzy osoby za 650 PLN. To tylko okazje z tego roku, natomiast takich okazji z Rodziną mieliśmy już kilkanaście – gdy tylko jest możliwość finansowa, urlopowa i organizacyjna to zawsze korzystamy z takich okazji.

Faktycznie zdarzyło się już wiele razy, że miałem upatrzone bilety, jednak czekałem na decyzję znajomych, rodziny i niestety bilety „uciekły” takie jak np. Australia i Nowa Zelandia za 1950 PLN w dwie strony Qatar AirWays czy też Nowy Jork za 699 PLN z Berlina – oferta została wykupiona w 5 minut przez 3.500 klientów.

Jak znaleźć i zabukować tak atrakcyjne oferty? Skąd czerpać informację? Od czego faktycznie zacząć? Na pewno od ustawienia alertów na swój telefon, smartfon, tablet, komputer itp. Wtedy jesteśmy na bieżąco informowani o najnowszych ofertach. Osobiście korzystam z alertów stron takich jak: www.fly4free.pl, www.flipo.pl, www.esky.pl, www.cheaptickets.com, www.expedia.com. Kilkanaście razy dziennie serwisy zamieszczają mnóstwo najatrakcyjniejszych ofert na dany moment na jeden dzień, weekend czy też dwa tygodnie.

Podczas przeglądania serwisów internetowych każdy uczestnik – nawet nieświadomie – jest uczestnikiem „cookies”, co oznacza, że jak będziemy kilkakrotnie sprawdzać tę samą ofertę, to cena może ulec zmianie. Czyli jeśli chcemy jechać w danym terminie np. w długi majowy weekend do Nowego Jorku, i będziemy wczytywać taką ofertę odświeżając stronę do godzinę i wyczekując tańszej ceny to co się wydarzy? Zazwyczaj na początku wyświetlania oferty cena będzie najbardziej atrakcyjna dla nas. Później właśnie – dzięki „cookies”  – system już wie, że jesteśmy coraz bardziej zainteresowani ofertą i pod wpływem częstotliwości odświeżania oferty/wchodzenia na stronę zmienia cenę – niestety często na wyższą.

Dodatkowo koniecznie należy pamiętać iż mnóstwo czynników mają wpływ na cenę biletu lotniczego. Podstawowe czynniki to dni tygodnia: fakt czy jest to wtorek czy piątek ma ogromne znaczenie dla ceny biletu (np. w amerykańskich liniach lotniczych najtańsze bilety zazwyczaj są we wtorki, czwartki i soboty. Nie oznacza to jednak, że cena będzie najniższa i rano i wieczorem – pora dnia ma również znaczenie.

Śmiało mogę pochwalić się swoimi życiowymi zakupami w obszarze biletów lotniczych: Warszawa – Tokio – Warszawa = 1.305 PLN, Warszawa – Kuala Lumpur – Warszawa = 1.240 PLN, Warszawa – Nowy Jork – Warszawa = 1.120 PLN oraz kilkanaście innych lotów. Jednak najbardziej dumny jestem z podróży na trasie Warszawa – Honolulu – Warszawa (urlop 15 dni na Hawajach za trzy osoby z przelotem i hotelem 5* = 10.200 PLN). Na tę ofertę polowałem trzy tygodnie, głównie nocami analizując wszystkie możliwe warranty zakupowe. JAK KTOŚ CHCE TO ZNAJDZIE WSZYSTKO. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Dodam jeszcze, że wszędzie podróżuję wspólnie z całą Rodziną (mój syn Jakub ma 8 lat i od zawsze na wszystkie podróże dalekie i bliskie jeździ z nami), a czasami zabierają z nami znajomi, którzy twierdzą że dla nich dużą barierą jest brak znajomości języków czy też ewentualne problemy które mogą się pojawić. Ja nie traktuję ewentualnych niezaplanowanych wydarzeń jako problemów tylko jako kolejne wyzwanie i doświadczenie w swoim życiu – a było takowych trochę – kradzieże, tsunami, uciekające samoloty, …. – z którymi pewnie podzielę się z Wami niebawem.

Bardzo chciałbym Was zainspirować do tego, aby podróżować i zwiedzać świat, że barierą nie są pieniądze, brak czasu czy też brak znajomości języków. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie służę pomocą. Serdecznie zapraszam do kontaktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here